Ile kosztują krokwie na dach? Porównanie cen drzewa na dach i porady wyboru

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile kosztują krokwie na dach? Jeśli masz zamiar budować dom lub planujesz remont dachu, to jest to pytanie, na które warto poznać odpowiedź. W tym artykule postaramy się zbadać koszty krokwi oraz porównać ceny różnych rodzajów drzewa stosowanego na dachy. W ten sposób będziesz mógł świadomie podejmować decyzje i wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojego budynku.

Dlaczego warto znać ceny krokwi na dach?

Wiesz dobrze, że budowa domu to nie tylko przyjemności, ale również wiele wyzwań. Jednym z nich jest na pewno odpowiedź na to pytanie: ile kosztują krokwie na dach. Oczywiście świetnie zdajesz sobie sprawę, że każdy element konstrukcyjny ma swoją cenę, ale warto wcześniej poznać orientacyjne koszty, aby nie spotkać się z nieprzyjemnymi niespodziankami na etapie realizacji. Z tego powodu postaram się zebrać dla Ciebie najważniejsze informacje dotyczące ceny krokwi oraz porównania drzewa na dach.

Co wpływa na cenę krokwi?

Zrozumiałe jest, że koszt krokwi na dach zależy od wielu czynników. Przede wszystkim mówimy o rodzaju drzewa, z którego są wykonane. Oprócz tego również na cenę wpływają rozmiary krokwi, ilość materiału oraz koszt transportu. Warto wiedzieć, że dostępne są również gotowe zestawy krokwi, które mogą być nieco tańsze od tych, które trzeba zamówić na wymiar. W przypadku remontu dachu koszt krokwi będzie się różnił w zależności od tego, jak wiele elementów musisz wymienić.

Różne rodzaje drzewa – różne ceny

Jak już wspomniałem, istnieje kilka rodzajów drewna, które są używane do produkcji krokwi. Oto one:

  • sosna i świerk – to najpopularniejsze i najtańsze drewno stosowane na dachy. Koszt 1 metra bieżącego krokwi z sosny lub świerku wynosi od 15 do 25 zł;
  • dąb – jest znacznie droższy niż sosna czy świerk. Jego cena za 1 metr bieżący krokwi może wynieść nawet 70 zł. Dąb jest jednak bardzo trwały i odporny na działanie warunków atmosferycznych;
  • modrzew – to kolejny rodzaj drewna stosowanego na dachy. Jest droższy niż świerk czy sosna, ale też bardziej trwały i odporny na wilgoć. Cena 1 metra bieżącego krokwi z modrzewia wynosi około 30-50 zł.

Gotowe zestawy krokwi – czy warto?

Gotowe zestawy krokwi to bardzo praktyczne rozwiązanie, które może pomóc Ci zaoszczędzić lub zminimalizować koszt drzewa na dach. W skład takiego zestawu wchodzą krokwie o odpowiednich rozmiarach, które wykonane są z wybranego przez Ciebie materiału. Cena takiego zestawu zależy od ilości krokwi oraz od rodzaju drewna. Świetny aspekt jest taki, że wszystko jest już wtedy dopasowane, co sprawia, że montaż dachu przebiega znacznie sprawniej.

Porównując ceny – co wybrać?

Jeśli zastanawiasz się nad pytaniem ile kosztuje drzewo na dach oraz który rodzaj drewna będzie dla Ciebie najbardziej opłacalny, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przyjrzyj się kosztom poszczególnych rodzajów drewna, ale również pamiętaj o ich właściwościach i trwałości. Nisko kosztujące krokwie na dach z sosny czy świerku mogą okazać się wystarczające, jeżeli zamierzasz wybudować mały dom jednorodzinny. Jednak, jeśli planujesz inwestycję na dużą skalę i marzysz o długowiecznym dachu, warto zastanowić się nad wyborem droższego, ale też bardziej trwałego materiału.

Zakupy mądrze – porady dla Ciebie

Aby jak najlepiej zainwestować w krokwie na dach oraz drzewo na dach, warto stosować się do kilku rad:

  • najlepiej kupować krokwie w sprawdzonych punktach sprzedaży lub u polecanych producentów;
  • stawiaj na drewno z atestami i certyfikatami;
  • wykorzystuj promocje i rabaty, aby zaoszczędzić na kosztach;
  • jeśli masz wątpliwości co do wyboru drewna na dach, skonsultuj się ze specjalistami od konstrukcji dachowych.

Mając na uwadze te wszystkie informacje, jestem pewien, że odpowiedź na to ile kosztuje krokwie na dach, a także jaką opcję wybrać, nie sprawi Ci już większych trudności. Powodzenia!

Orientacyjne koszty krokwi i drzewa na dach

W artykule omówiliśmy temat kosztów krokwi na dach oraz drzewa na dach, które są ściśle ze sobą powiązane. Jako nabywca, warto zdawać sobie sprawę z tego, że cena krokwi zależy od szeregu czynników – takich jak rodzaj drewna, rozmiary, ilość materiału czy koszty transportu. Najpopularniejsze i najtańsze materiały to sosna i świerk (15-25 zł za 1 metr bieżący), jednak bardziej trwałe są dąb (około 70 zł za 1 metr bieżący) czy modrzew (30-50 zł za 1 metr bieżący).

Warto również zwrócić uwagę na gotowe zestawy krokwi, dzięki którym można zaoszczędzić lub zminimalizować koszt drzewa na dach. Jeśli zastanawiasz się nad optymalnym wyborem, pamiętaj o porównaniu cen poszczególnych rodzajów drewna, jak i ich właściwościach i trwałości.

W celu jak najlepszego zainwestowania w krokwie oraz drzewo na dach, rekomendujemy zakup w sprawdzonych punktach sprzedaży, wybór drewna z atestami i certyfikatami oraz wykorzystanie promocji i rabatów. Przemyślany wybór ułatwi szybką odpowiedź na to, ile kosztuje krokwie na dach oraz jaką opcję warto wybrać.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Odnowa starej boazerii krok po kroku: pomaluj i zadbaj o drewnianą ścianę

Odnowa starej boazerii krok po kroku: pomaluj i zadbaj o drewnianą ścianę

Czasami stara boazeria może wydawać się nieco smutna i przestarzała, co sprawia,

Next
Ile kosztuje wybudowanie domku? Porównanie cen i wskazówki dla przyszłych inwestorów

Ile kosztuje wybudowanie domku? Porównanie cen i wskazówki dla przyszłych inwestorów

Budowa własnego domku to marzenie wielu osób, które pragną zamieszkać w

You May Also Like